Openluchtconcert Nostalagie Brassband Amsterdam
| Wat |
|
|---|---|
| Wanneer |
24-06-2012 van 14:30 tot 16:00 |
| Waar | Harlingen, aan de haven bij poffertjeskraam |
| Voeg agenda item toe aan kalender |
|
Om 10.00 uur verleent de band medewerking aan de dienst, die gehouden wordt in de zaal van het Leger des Heils in de William Bootshstraat 26.
Om 14.30 begint het openluchtconcert bij de haven, naast de poffertjeskraam. (bij slecht weer wordt het concert gehouden in de zaal van het Leger des Heils)
De band is in 1998 opgericht door Fred van der Woude en een aantal liefhebbers van het klassieke brassband repertoire. In de statuten van de band is opgenomen dat het merendeel van de te spelen werken brass muziek moet zijn uit de jaren 1950 tot 1985, de periode dat de brassband in Nederland aan haar opmars begon. Deze keuze maakt de band uniek in Nederland.
Van 1950 tot 1980 was de brassband in Nederland vooral bekend door de bands van het Leger des Heils. Eerst was daar de Nationale Band onder leiding van Bernhard Verkaaik en later ( en tegenwoordig) de Amsterdam Staffband. Buiten het Leger des Heils was vooral de Nationale Brassband van Meindert Boekel bekend.
Feit is dat de grondleggers van de brassmuziek als bijvoorbeeld Eric Ball, Dean Goffin, Erik Leidzen, Ray Steadman Allen, W.Rimmer, Siebert, Gilbert Vinter en J.Ord Hume schitterende en indrukwekkende composities hebben geschreven. Werken die tot de klassiekers in de brass historie behoren en die, net als de bekende werken van de grote klassieke componisten, tijdloos zijn.
Deze composities uit de `gouden` tijd van de brassband vormen de basis van het repertoire van de Nostalgieband. De band bestaat uit ongeveer 30 leden. Stuk voor stuk muzikanten die hun sporen in de brassband hebben verdient en de liefde voor de klassieke brass muziek delen. De leden komen uit heel Nederland, van Groningen tot Rotterdam en van Almelo tot Alkmaar. De band staat onder leiding van Piet Visser



