Horizontoer breidt uit naar Schiermonnikoog
Zeilend cultureel- en muzikaal festival Horizontoer verwelkomt dit jaar na 20 jaar ook Schiermonnikoog in haar programma.
Het festival zal Schiermonnikoog in de week van 1 tot en met 9 augustus naast Texel, Ameland, Terschelling en Vlieland aandoen. Met de toevoeging van Schiermonnikoog vervult Horizontoer een langgekoesterde wens; de eilanden onderling met elkaar verbinden door middel van theater en muziek.
‘Graag hadden we Schiermonnikoog vorig jaar al aan ons programma toegevoegd.
We bestonden toen 20 jaar. Dit bleek echter niet mogelijk door de getijden. Door een aantal aanpassingen in het vaarschema van de boten is dit nu wel mogelijk ‘ aldus Rob van Niekerk, organisator van Horizontoer. Horizontoer biedt een podium voor (aanstormend) theater- en muzikaal talent en betrekt daarbij vakantiegangers en bewoners van de eilanden. Voor het vervoer van de artiesten en meezeilende vakantiegangers maakt het festival gebruik van authentieke platbodems.
Ook dit jaar staat Horizontoer weer bol van goede acts. Een van de veelbelovende acts is bijvoorbeeld de band Landmark 105, bestaande uit oud-Rockacademici. Eerder stonden ze al in de finale van de grote prijs van Nederland. Met hun mix van americana, pop, rock en invloeden van Janis Joplin zullen ze vele harten veroveren. Ook kunnen bezoekers zelf actief deelnemen aan het festival. Zo kun je kennismaken met het ritme van de Afrikaanse djembé of je opgeven voor een van de circusworkshops.
De schepen die meezeilen in de Horizontoer zijn: de Wilhelmina, de Spes Mea, de Poolster, de Frans Horjus en de Pelikaan.
Voor meer informatie: www.horizontoer.nl

